اخبار
برگزاری جلسه معارفه شرکت واسپاری ملت
توضیحات: در ادامه
متن: 
به گزارش روابط عمومی شرکت واسپاری ملت در این جلسه اعضای هیات مدیره شرکت ضمن ارائه گزارشی از عملکرد گذشته و حال، به تشریح برنامه های آینده خود پرداختند. پس از معرفی پتانسیل ها و وضعیت واسپاری ملت اعضای هیات مدیره به پرسش های مطرح شده توسط حاضرین این جلسه پاسخ گفتند.
براساس این گزارش، شرکت واسپاری ملت با سرمایه 800 میلیارد ریال در بازار دوم پذیرفته شده و با نماد«ولملت» در فهرست نرخ های بازار دوم بورس تهران قرار گرفته است. میزان سود هر سهم این شرکت 190 ریال برای سال 95 پیش بینی شده است و در حالی که EPSسال گذشته شرکت 113 ریال اعلام شده بود.
این گزارش می افزاید: براساس مصوبات مجمع عادی سالیانه این شرکت مبلغ 8/8 میلیارد ریال معادل 10 درصد سود مصوب به عنوان سود نقدی بین سهامداران تقسیم گردیده است و این شرکت برنامه افزایش سرمایه را در دستور کار خود دارد. همچنین جمع حقوق صاحبان سهام این شرکت در انتهای سال مالی منتهی به 1394/12/29 برابر 934 میلیارد ریال بود.
در ضمن سهامداران عمده شرکت واسپاری ملت را گروه مالی ملت با 78 درصد، بیمه ما با 10 درصد و مدیریت سرمایه آتیه خواهان با 10 درصد تشکیل می دهند.
گفتنی است: شرکت واسپاری ملت با احراز موارد تعیین شده ، از تاریخ 1394/10/06 به عنوان چهارصد و نود و ششمین شرکت پذیرفته شده در بخش«واسطهگریهای مالی به جز تأمین وجوه بیمه و بازنشستگی»، گروه«سایر واسطهگریهای مالی» و طبقۀ«اجارهداری مالی» با کد«6591» با نماد« ولملت» در فهرست نرخ‌های بازار دوم بورس اوراق بهادار تهران درج شده است.
در این جلسه اسماعیل درگاهی سرپرست پذیرش بورس تهران، شرکت واسپاری ملت را جزء شرکت های پیشرو در صنعت لیزینگ کشور دانست و گفت: این شرکت در بازار لیزینگ شناخته شده و جزء شرکت های گروه مالی ملت است. برهمین اساس از بازار سرمایه و بورس شناخت کامل داشته و راه و رسم حضور در بازار سرمایه را می شناسد.
وی ابراز امیدواری کرد: با عرضه 10 درصدی سهام این شرکت در روز عرضه شاهد رشد و شکوفایی این صنعت در بورس تهران باشیم.

چهارشنبه 5 خرداد 1395
تعداد بازدید:3379